Domain Hizmeti

Alan Adı (Domain) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşılamaz. Firmamız com, net, org, com.tr, info, name, biz ve daha birçok uzantıya sahip alan adlarının tescilini adınıza yapmaktadır.

Alan adı kayıtlarınızı güvenilir firmalar üzerinden yapmanız, ileride sorun yaşamamanız açısından çok önemlidir. Özellikle, tescil işlemleri ODTÜ tarafından yapılan “com.tr”, “org.tr” uzantılı alan adları hariç ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) organizasyonunun yetki verdiği firmaların üzerinden yapılan kayıt işlemlerinde alan adının yönetimi ve sorumluluğu tescil işlemini yapan firmanın yetkili paneli üzerinden yürütülmektedir. Güvenmediğiniz birileri tarafından yapılmış bir alan adı kaydı, ileride sizin bu alan adına ulaşamama ve bazende üzerinde hak dahi iddaa edememenize neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı bu işlemleri yapanın fatura karşılığı bu hizmeti veren bir vergi mükellefi firma olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yıllarca üzerinde çalıştığınız markanıza ait siteyi birden kaybedebilirsiniz.

Güvenilir ellerde bu alan adı kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca kayıt işlemini firmamız tarafından yaptırdığımız takdirde “alan adı gizliliği” ve “alan adı transfer kilidi” gibi
hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Hosting Hizmeti

Firmamıza ait sunucular ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çeşitli hosting paketleri sunmaktayız. Windows ve Linux olmak üzere iki ayrı platformda hizmet alabilirsiniz. Hosting paketlerimiz, sitenizin hosting ve e-posta ayarlarını yapabileceğiniz, site istatistiklerinizi görebileceğiniz kontrol paneli özelliğiyle birlikte sunulmaktadır. Kontrol paneli olarak Windows platformlarımızda Plesk, Linux platformlarımızda Cpanel kullanılmaktadır.

Linux sunucularımızda kullandığımız Softaculous script kütüphanesi sayesinde, çok yaygın olarak kullanılan WordPress, Joomla, Opencart, Prestashop ve yüzlerce yazılımı hiçbir profesyonel bilgiye ihtiyaç duymadan bir iki tıklamayla sitenize kurabilirsiniz. Ayrıca yine Softaculous sayesinde bu yazılımları otomatik güncellemeye ayarlayabilir ve belirlediğiniz tarihlerde yedek aldırabilirsiniz.

Sunucularımız lokasyon olarak dünyanın en büyük veri merkezi işletmecisi olan Equinix Türkiye verimerkezinde barındırılmaktadır. Veri Merkezinin Tier-3 seviyesinde olması, yedek elektrik şebekesi, enerji ve soğutma sistemleri ve yedek data hatları anlamına gelmektedir. Bu özellikler sayesinde firmamız sizlere yüksek kullanılabilirlik sunabilmektedir.